Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ray Donovan | 2013-?
csfd  imdb
tvůrce: Ann Biderman
režie: Allen Coulter
hrají: Liev Schreiber, Jon Voight, Elliott Gould, Paula Malcomson, Eddie Marsan

Ray Donovan: S04E01


ikona
Davies182
Jeden z nejdrsnějších televizních bouchačů se vrací v nové sezóně. Jak si vede v úvodní části?  

Žádný změny. Výýýbornej úvod. Ale dlouho to tak nevypadá! Spíš naopak. Čtvrtá sezóna Raye Donovana totiž začíná menším dramatickým mindfuckem, téměř jako kdyby se scénáristé zčistajasna vybodli na prvek thrilleru, a tvořili po roční pauze čisté (uzívané) existenciální drámo. Zbitý Ray se probouzí v podstatě na tom samém místě, na kterém se na konci minulé řady skácel zakrvácený k zemi. A přemýšlí o svém životě. Jakože hodně. Sugestivní epizodě S04E01 – Girl With Guitar stačí pouhá půlhodina k tomu, aby z naší oblíbené seriálové postavy udělala úplně jiného, nového člověka...

Takže fakt existuje hodnej Ray? Rozhodně jo. Tam kdesi uvnitř oné změti svalů a podmračeného drsoňství určitě chrápe jakési druhé Donovanovo já, které si chce odpočinout od únavné špinavé práce. Protože čeho je moc, toho je příliš, a Ray cítí, že by se po zběsilém vystřílení gangsterské rodinky arménců asi měl na chvíli odklidit do pozadí. Plus zde navíc máme celou tu situaci s Terrym, Bohem a uměním odpouštět, a tak se Donovanovic táta uvolí k jeho doposud největší změně v chování a celkovém smýšlení vůbec. Jenomže jak divák moc dobře ví, lidi se nemění. Nikdy.

Respektive to má háček. Ona ta změna k lepšímu totiž vážně je na spadnutí, ovšem znáte to. Když už se něco bez pardónu posere, tak pořádně. Ray se kaje před světem, udobřuje s rodinou a seká dobrotu, o své jméno v Los Angeles ale naneštěstí jen tak nepřichází. Špinavé město a jeho obyvatelé o něm a jeho minulosti stále vědí a nebojí se to dávat v těch nejnevhodnějších okamžicích najevo. „D“ bude tentokrát muset tahat z průseru kámoše, který jej paradoxně sám navedl na cestu osvícení, po níž touží kráčet. Inu, smůla. Žádné příběhové berličky, žádná divácká tahání za nos. Spadnutí do nových problémů působí zcela přirozeně a je promyšlené do nejtitěrnějších detailů.

Letošní úvodní hodina opět ani na moment nenudí. A na scénu se pochopitelně s pompou vracejí i všechny ostatní pokřivené charaktery. Nepoučitelný Mickey dělá bordel v dalekém rozpáleném casinu, Abby čeká jedno z nejtěžších období jejího života a Bunch se připravuje na důležitou otcovskou roli. A pak je tu věčně do všeho šťourající a neodbytné FBI, kterému se konečně podařil kapitální úlovek v honbě za Donovanovic démony. To zas bude tóčo! Showtime znovu potvrzuje to, o čem jsem v minulosti psal již mnohokrát. Ray Donovan má nezměrný potenciál k několika samostatným, s vývojem postav pracujícím sezónám. Scénáristy k tomu má vážně perfektní.

Ray Donovan: S03E04


ikona
Davies182
Co se stane, když jsou pan a paní Donovanovic mimo město a Conor je sám doma? Jaký otec, takový syn!  

Minulý týden jsme vás sice v recapech ochudili o jednu z Rayových nejzásadnějších epizod, ale nevadí, jedeme dál. V té aktuální s přívěskem S03E04 – Breakfast of Champions se toho možná na první pohled zase tolik nestalo, minimálně dvě věci jsou ale jisté. Za Mickem stojí čím dál tím méně synů a Holmesina Paige začíná celkem rychle vystrkovat růžky... Je Ray Donovan pořád na špici?

Ray změnil džoba a maká teď pro divákům stále ještě zastřeného pana Finneyho. Ocitáme se v hollywoodském filmovém studiu, kde náš hlavní hrdina potká starého známého a hned se s ním zaplete do dalšího kontroverzního kolotoče nečekaných trablů. A navíc se ještě dozvíme, jak snadno může bouchač majitele atelierového studia docílit toho, že rozbije zavedený stereotyp natáčení soutěžního pořadu podobného Riskuj!. Stačí k tomu dvě facky.

Jednu ze silných scén si však pro sebe tentokrát krade i teenager Conor, a to ve spolupráci s baseballovou pálkou. Pro nás plyne z celé situace ponaučení, že se máme všech nádhernejch koček vždycky v první řadě zeptat, zdalipak jsou k mání a nemotají se kolem nich namakaní frajeři. Tahle domovní párty neskončí se v dobrém, ale ve zlém! Co se Abby týče, tak je sice fajn, že se seznamujeme s její vzdálenou (doslova) rodinou, manželčina linie však letos přesto kope spíše druhou interesantní ligu.

Dá se předpokládat, že se všechno podělá právě u Finneyových. Rozmazlená a ambiciózní dítka začnou dělat problémy a budou se snažit přeplatit Raye (Paige určitě i v naturáliích), aby začal místo pro jejich taťku makat pro ně samotné. Jak se do toho připlete Mickey a jeho kšeft s prostitutkami a fetem zatím netušíme, v tomhle rodinném zákopu se zase ovšem schyluje k osudové dršťkové mezi Donovanem seniorem a zhrzeným Terrym. Rodina je svatá, Micku!

Ray Donovan: S03E02


ikona
Davies182
A víte co? Stejně máme úplně nejradši, když jsou v telce všechny naše oblíbené postavy totálně na dně!  

Největší televizní drsňák je konečně zpátky – sorry, Lucasi Hoode! Asi teď budu (zase) trochu nepřiměřeně geekovsky nadšenej, ale prostě ze mě musí ven, jak brutálně se mi před týdnem líbila první epizoda nové řady Raye Donovana. Proč? To je jednoduché: občas prostě nezaujatě ujíždím na tom, jak jsou všechny mé ostře sledované charaktery z oblíbeného seriálu na dně. Nic nepotěší divákovo oko více než rozpad lidské psychiky v přímém přenosu.

Pokračuje se v přísně návykovém tempu. S03E02 – Ding uteče rychleji, než stačíte říct "Ray Donovan dostal přes držku", a to má každý díl prosím pěkně kolem padesáti minut. Občas mi to ale spíš připadá jako pětiminutový klip plný prvotřídního dramatu, drsných hlášek a neprvoplánovitého násilí. V aktuální epce potom konečně vystrkuje nezbedné růžky nová vděčná postava, namyšlená Paige Finney, v podání Katie Holmes. A nutno podotknout, že si exka Toma Cruise Donovanův krvavý svět náležitě užívá.

Začínají padat trakaře. Nestačí, že je Ray emocionálně na dně – oni s ním ještě navíc začnou "vyjebávat" lidé, od kterých by to ve vší své profesionalitě absolutně nečekal. Ani největší losangelský tvrďák holt nemůže ohlídat všechny své chráněnce. Zvlášť když je klientka svině. Vězte, že pro prachy člověk udělá všechno, a přitom je ani kolikrát nemusí mít na účtě/v kufříku. Stačí, když dotyčnému slíbíte tučný šek a řeknete mu, kam se pro něj má stavit... Fuj, jak já nenávidím otevřené zlomeniny!

Pro dnešek výjimečně opomineme zatím pozvolna startující linii s dalším Mickeyho nebezpečným kšeftem a posuneme se o dům dál. Zdaleka nejzajímavěji se nám totiž v nové sezóně rozjíždějí Terryho patálie v lochu, kde se to většinu stopáže mlátí hlava nehlava. Pěsti, činky, nože. A ano, viděli jste správně, je u toho i náš starý známý gigantický albín z věznice v Banshee. Jak moc může Ray přes mříže a ostnatý drát pomáhat nemocnému bráškovi? Zdání klame. Takže jo, Donovanovic si letos znovu projdou peklem, dejte na mě.

Ray Donovan: Koukat nebo nekoukat?


ikona
Davies182
Rayova druhá sezóna je ve své polovině. Vyplatí se jí věnovat čas?  

Z Donovanů je stálice. Náhradnický seriál, během jehož prvních několika dílů trnulo před rokem Showtime v napjaté hrůze, si své věrné fanoušky nakonec opravdu našel. Jistě, nejde o taková omračující čísla jako u naoko pohřbeného Dextera, sledovanost se ale naštěstí přesto vytrvale drží na chvalitebném půldruhém milionu párů očí. 

A budou přibývat další. Na Raye Donovana totiž pěje chválu snad každý, kdo s ním aktuálně v obýváku přichází do kontaktu, načež ani TVZone nebude trhat partu. Vyloženě slabé hodinky jsme se k dnešnímu dni s celkovým počtem osmnácti epizod ještě stále nedočkali, pořád je to tedy zatraceně kvalitní a hlavně návyková jízda plná zaneprázdněného a naštvaného Lieva Schreibera. Protože co lidi baví nejvíce, když nemusí řešit vlastní ošemetné problémy? Dívat se, jak se s životem perou ostatní!

Trable holt nikdy nespí. Tady je zapotřebí zdiskreditovat novinářku, odkrývající choulostivé kousky Mickeyho (Jon Voight) života, támhle zase helfnout dvěma vydíraným pornohvězdám, no a o kus dál se třeba pro změnu řeší násilnické sklony Donovanovic nejmladší ratolesti nebo uvadající láska zhýčkané, ale ignorované manželky. Vypadá to však, že zdaleka nejvíc legrace bude časem s ředitelem FBI Edem Cochranem a jeho neuváženým nápadem, udělat Schreiberově kriminální postavě ze života peklo. Jaké špatnosti Ed skrývá? Nejen z S02E06 vám spadne čelist. Takže... koukejte!

Proč Rayovi zavolat:  

 • fungující mix dramatu, thrilleru a lehké komedie
 • Liev Schreiber v životní formě
 • tahání špíny na ostatní je šíleně návykové

Proč s Donovanovými neztrácet čas:

 • akční seriál to rozhodně není
 • záporácká nátura seriálu nesedne každému
 • hrozí eventuelní ždímání na x sezón

Klaplo to a Showtime na televizním poli uspělo s poměrně netradičním seriálem. Ray Donovan je raritou. Jinými slovy jednoduše neexistuje zrovna moc podobně vystavěných show, se kterými by se dalo porovnávat... Nicméně těm, kterým se Rayova našponovaná dobrodružství zamlouvají, nelze nedoporučit například strhující, taktéž silně "problémové" Fargo či atmosférické drámo Mad Men. U nich praskají nervy napětím úplně stejně snadno.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (4)

Ray Donovan: Epizoda 9


ikona
Dr.Z
Ray vždycky dostane to, co chce. Bude to platit i v případě Mickeyho? 

Blíží se konec první řady Raye Donovana a na samotném seriálu je to hodně cítit. Příběh nám hezky graduje, postavy se dostávají do situací, které jsou často nuceny řešit extrémními způsoby. Komu takové jednání projde a kdo na něj dojede se nejspíš brzy dozvíme, teď nám však nezbývá nic jiného, než se pohodlně usadit a tu podívanou si pořádně užívat.

 

Ray potřebuje využít všechny kontakty, které má, aby se dokázal vyhnout vyšetřování a aby konečně uskutečnil svůj plán a zabil svého tolik nenáviděného otce. Agenta FBI vydírá, co to jen jde, dokonce si pozve i jeho rodinku do kanceláře, samozřejmě ne osobně, na to má přece lidi. Všechno zdá se jde podle plánu a i když jeho stará známost z Bostonu, která by měla Mickeyho poslat pod drn není zrovna bezproblémová – Avi by mohl vyprávět – zdá se, že bude schopen udělat to, co Ray nedokáže. Co ovšem Ray umí na jedničku je, udělat z opilý a zfetovaný celebrity opět člověka. Po dlouhé době se mu tak povedlo si naklonit alespoň jedno ze svých dítek. A dokonce i ta Abby vypadala spokojeně. Jen tak dál Rayi. Otázka ovšem je, co budou říkat na to, až se dozví, že odpravil dědečka. Všichni však tak nějak tušíme (nebo v to alespoň doufáme), že Mickey by to mohl přežít. Sice asi nedostane ocenění otec roku, ale je pravda, že v posledních dílech už to není ten Mickey ze začátku, už to není ten hňup, který chce jen každého využít a něco si bokem vydělat. Mickey jen hledá to svoje místo pod sluncem a chce zpět alespoň část z toho, co mu právem náleží.

 

Ray Donovan se už brzy bude muset rozhodnout, jestli opravdu svého otce zabije, nebo jestli ho přece jen nechá žít. Důvod pro možnost číslo jedna už jsme tak trochu mohli poznat a Rayovu motivaci mu tak nemůžeme mít zazlívat. To, jestli se objeví nějaké argumenty, proč by měl Mickey zůstat naživu, proč by si od svého syna zasloužil druhou šanci, zatím příliš jasné není. I když konec devátého dílu ukázal, že jedno eso v rukávu by Mickey mít mohl.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Ray Donovan: Epizoda 8


ikona
Dr.Z
Vzpomínání na Bridget, pubertální vzpoura a Mickeyho odpoledne. 

Ray Donovan to nemá lehké, na jednu stranu se snaží být dobrý otec a manžel, ale s jeho výchovou a prostředím, ze kterého vzešel, to není vždycky tak jednoduché. Neulehčuje to ani fakt, že se pohybuje tak trochu mimo zákon. Tohle všechno vybalancovat tak, aby z toho vzešlo něco jen krapet normálního, je opravdu nadlidský úkol.

Ray si dává dostaveníčko s bratry, aby zavzpomínali na svou sestru. Tohle každoroční setkání se však tentokrát neobejde bez několika přerušení. Terry si nejprve neodskočí, aby si vyříkal násilí na ženách. Jeho nová přítelkyně (teď už možná dokonce bývalá) je totiž vdaná a má dítě. Na první pohled spokojená rodinka. Jenže je cosi shnilého v této domácnosti a Terry tomu nemůže jen tak nečinně přihlížet. Celkově se toho tenhle díl ovšem moc neřešilo, bylo to jen takové drobnosti. Lena vyřešila svůj vztah, Avi s Rayem dostali prachy za Bunchyho barák zpět – což se jim nespíš ještě vymstí. Pubertální Bridget předvádí klasickou vzpouru a Mickey... Mickeyho linka byla asi nezbytečnější z celého dílu. Jeho den v salónu krásy a pak následné nedorozumění sice mělo zřejmě ukázat, jak se starý Mickey nedokáže po dvaceti letech strávených v base asimilovat na normální život a že je tak trochu magor, ale to všechno už dávno víme.

Ray Donovan postrádá tah na branku, postrádá jasně daný cíl, za kterým bychom se vydali a jehož dosažení by bylo neustále stěžováno objevujícími se překážkami. Něco takového mi u Raye hodně chybí. Už by to chtělo, aby se naplno rozjelo vyšetřování, aby Rayovi šli po krku a aby tak konečně pořádně předvedl, proč má takovou pověst a proč není radno si s ním zahrávat.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Ray Donovan: Epizoda 7


ikona
Dr.Z
Ray Donovan pokračuje sedmou částí a my přinášíme její rekapitulaci. 

Ray Donovan je drsňák první třídy, umí se postarat o cokoliv a o kohokoliv. Jedno však nedokáže – zastřelit svého otce. Vydává se tak na výlet do Bostonu, kde se dozvídáme zase něco víc o jeho minulosti a kde se snaží najít staré známého, který by mu pomohl jeho rodinný problém natrvalo vyřešit. Ray by však na tyhle výlety neměl jezdit často, protože to, co se děje doma, když je pryč, je neuvěřitelné. A kdo to pak všechno musí řešit? Ano, správně, Ray.

Zatímco je manžel pryč, Abby si užívá dámské jízdy s Ezrovou přítelkyní a trochu si taky zavzpomíná na své mládí. Že nebývala žádná světice je jasné hned, jakmile se snaží odcupitat s kradenými botami za několik tisíc dolarů. Svou roli sehrál taky alkohol, o čemž by mohla vyprávět právě Deb, která přitom měla nezáviděníhodnou nehodu. Znuděné manželky v domácnosti jsou zlo. O nic lepší nejsou ani zaláskované dcery, jenž najednou zjistí, že někteří kluci se nechtějí jen držet za ručičky a zpívat hezký písničky, ale chtějí víc a ne neberou jako odpověď. Kdo to pak musí řešit? Ano, Ray. Co už ale Ray řešit nemusí, je Sean Walker, ten se, zdá se, o sebe hodlá postarat sám, jenže asi ještě netuší, že Mickey není žádný ořezávátko a že s ním nejspíš pěkně vyběhne. Na druhou stranu bude asi celkem zajímavé sledovat Mickeyho snahy (znovu) zapadnout do filmového průmyslu a nahrabat si nějaké ty chechtáky. Nezahálí ani FBI, respektive agent Van Miller, který se nehodlá dělit o své informace s kolegou na Rayově výplatní pásce. Van Millera neodradila ani epizoda s LSD a bude tak ještě pěkná osina v Rayově zadnici.

Ray Donovan trošku zvolnil. To ale tentokrát vůbec nebylo na škodu, protože jsme dostali díl, v němž se toho celkem dost vysvětlilo (už bylo na čase), objevila se nová postava (James Woods) a u Donovanů doma je to zase o trošku víc vyhrocenější. A všichni moc dobře víme, že Ray potřebuje pořád něco dělat, jinak to je jen nudný tatík od rodiny a kvůli tomu přece Ray Donovana nesledujeme.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Ray Donovan: Epizoda 6


ikona
Dr.Z
Někdo se prostě vydírat nenechá. Ray narazil a bude potřebovat pomoc. 

Ray Donovan jede vesele dál. Po skvělé páté epizodě, která snad nadobro dala zapomenout slabším dílům z úvodu série, se seriál pořádně rozjel a další část tak přinesla pokračování vysoké kvality z minula. Jestli jste měli ještě nějaké, byť malé, pochybnosti, tak teď už budou pryč. Těch důvodů, proč byste neměli Raye Donovana sledovat už opravdu není mnoho, takže neváhejte a nechte Raye, ať se o vás postará.

Poté, co se Ray s Avim v minulém díle dozvěděli, že po nich jde agent, který se až moc kamarádí s Mickeym, se rozhodli, že nebudou na nic čekat a vezmou vše do svých rukou. Všechno to vypadá být až moc jednoduché, vzhledem k tomu, že má Ray a jeho parta v kapse jak obyčejné policajty, tak i agenta FBI, zdá se, že nechtěného šťourala bez problému odstraní. Ovšem ani dávka LSD a hodně vtipné halucinace zřejmě nebudou stačit a bude to chtít něco silnějšího. Uvidíme, jak si Ray poradí, protože se zdá, že to zas tak jednoduché nebude. Tentokrát ani nevadilo, že tahoun předchozích epizod Mickey byl trochu upozaděn, přeci jen jsou tu i jiné problémy, které je třeba vyřešit. Navíc Terry rozhodně potřebuje víc prostoru a Bunchyho se snad někdo brzy ujme, protože se sype čím dál tím víc. Ray toho opět řešil víc, než je zdrávo. Ezra se před operací vydal na procházku a jeden z klientů dělal děti na potkání, vskutku rozmanitá to práce.

Závěr epizody pak napověděl, že zřejmě nebudeme jen přešlapovat v Los Angeles, ale že se také podíváme za starými známými, se kterými si má Ray ještě hodně co říct. A určitě je dobře, že si Ray udělá výlet, protože po Mickeyho a Bunchyho kolaudační párty, kam se vydaly i Rayovy děti, což se mu samozřejmě zrovna dvakrát nelíbilo a ruply mu nervy. Až se to dozví Abby, můžeme se nejspíš těšit na pořádnou hádku.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Ray Donovan: Epizoda 5


ikona
Dr.Z
Ray se začíná dostávat do úzkých. Dokáže vyřešit všechny své problémy? 

Ano, výborně, přesně o tomhle jsem mluvil, takhle si představuji Raye Donovana. Ray je totiž nejlepší v momentě, kdy neví, kam dřív skočit, když musí řešit několik problémů najednou a jejichž řešení se zdá být přinejmenším obtížné. Že je toho na Raye ve výsledku už trochu moc, je vidět na konci epizody a šťouravá manželka, která roupama neví coby a kašle na děcka, mu rozhodně příliš nepomůže.

Mé přání se splnilo a Ray nechal rodinu rodinou, ať si dělají, co se jim zlíbí a šel do práce. Nejprve musel řešit Ezrovu nehodu a protože jeho přítel blázní čím dál tím víc, tak větší problém než nehoda sama způsobí přátelský rozhovor s Mickeym. Ten, ač nerad, spolupracuje se záhadným agentem, který Mickeyho drží za koule a jestli nedostane, co chce, tak se asi naštve. Dobré je, že i tahle zápletka se hýbe kupředu a Avi s Rayem se, překvapivě brzo, dostali do agentova domu a z toho, co viděli, zrovna nadšení nebyli. Nadšený Ray rozhodně nebyl ani z Ashley, která mu vlezla do bytu a poté, co se s ní Ray odmítl vyspat, se mu připoutala v koupelně k umyvadlu. Některých ženských se prostě nezbavíte, ať děláte, co děláte. To se pak musíte spolehnout na kolegy, že za vás tyhle nepříjemnosti vyřeší. Co se nepříjemností týče, Conor a Bridget se můžou těšit na slušnou sodu od rodičů. Alkohol? Drogy? Nablito v šuplíku s hodinkami? To už je vrchol.

I linky Terryho a Bunchyho nevyzněly tak úplně do ztracena. Zatímco se Bunchy projížděl na svém novém nehorázně cool kole a kupoval nemovitosti, Terry zřejmě už nadobro ukončil svůj románek s ošetřovatelkou. Ray Donovan šel pátou epizodou hodně nahoru a po pár slabších dílech se jedná o vítané zlepšení, které se snad udrží i do dalších částí první sezóny.

Ray Donovan: Epizoda 4


ikona
Dr.Z
Baví vás Ray Donovan, nebo byste chtěli něco jiného? 

Jsem to ale naivka, když jsem si po ukázkách na tento díl myslel, že se Ray Donovan rozjede, pořádně rozjede. A co jsme zatím dostali? Mickeyho výlet za minulostí a Rayovu rodinu na dni otevřených dveřích. Navíc, co je to za způsoby představit velmi zajímavou postavu, jen abyste ji v dalších díle mohli naprosto upozadit. ne, tohle se mi zatím opravdu nelíbí. Netvrdím, že je Ray Donovan špatný seriál, jen je místy nudný, a tím místy myslím čím dál tím víc.

Rayovi už začíná taťka slušně lézt na mozek, a tak není divu, že se ho chce co nejrychleji zbavit. Takže zatímco si užívá výlet s rodinou, každých pět minut má telefon u ucha a koordinuje, jak svou práci, tak snahu znovu dostat Mickeyho za katr. Netuší však, že se na scéně objevil další hráč, a tak se Rayův plán během chvilky zhroutil jako domeček z karet. Nic netušící Mickey si zatím s klukama vyráží za svou dávnou láskou Claudette. netáhne ho však pouze sentiment, ale taky slušná suma peněz, kterou chce dostat zpět. A pokud se ptáte, co dělá Terry, tak ten si dal se svou ošetřovatelkou rande. To je zhruba tak všechno, co čtvrtá epizoda přinesla. Zdá se vám to málo? Nejste sami. Ray Donovan je zatím utahaná podívaná podávající zprávu o rodinném životě jednoho chlápka, který umí řešit cizí problémy a má tak trochu tátu šmejda. Raye by bylo třeba okořenit. Showtime sice vaří pomocí prvotřídních ingrediencí, ale výsledný pokrm je mdlý a bez chuti.

Zatím ještě není třeba panikařit a lámat nad seriálem hůl, stále totiž věřím, že Ray na nějakou dobu nechá rodinku doma, dceru si tak bude moci v klidu sextovat se sousedem, syn se naučí, jak rozbíjet hlavy, aniž by ho chytili a manželka už konečně zjistí, že ten barák se sám nezaplatí. V co ale opravdu doufám je, že se budeme více věnovat Rayově práci, záhadnému agentovi a té klasické hře na policajty a zločince. A co vy? Baví vás Ray Donovan takový, jaký je, nebo byste si představovali něco jiného?

Ray Donovan: Epizoda 3


ikona
Dr.Z
Rozjede se už Ray Donovan, nebo se bude stále držet při zdi. 

Ray Donovan zatím působil tak trochu bezcílně. Osciloval mezi prací a soukromým životem, směřoval od ničeho nikam a jen těžko se dalo odhadnout, kam to celé míří a co mají postavy za lubem. A to platí i pro epizodu s pořadovým číslem tři. Ray není kdoví jaká nadupaná jízda, ani to není třeba, ale pokud mi vezměte Rayovu práci, jediný prvek, který mě baví, upozadíte ho a necháte jednotlivé postavy chodit a jezdit z bodu A do bodu B, kde odříkají více méně zbytečné dialogy, budu se nudit.

Ray Donovan by měl v každé epizodě dostat alespoň jednu scénu, ve které někomu naklepe ledviny, protože rodinné problémy u Donovanů už se začínají ohrávat. Závěr epizody sice přinesl usmíření, ale díky ukázkám z dalšího dílu už víme, že to nejspíš dlouho nevydrží. Jediná postava, která tak zajišťuje nějakou zábavu, je Mickey Donovan. Pořádně se začíná projevovat jeho omezenost a čím dál tím víc tak ukazuje, jaký je to vlastně vůl. A už to konečně začínají vidět i jeho povedená dítka. Terry z něho sice není nadšený už od začátku, ale pořád to v sobě dusí, což nejspíš vyústí v zajímavý výbuch hněvu. Menší vzpouru předvedl i Bunchy. Tomu sice stačí, aby Mickey luskl prstem a jeho alkoholický synek udělá, co mu na očích vidí, ale na sezení bylo vidět, že i on by mu nejradši jednu vlepil.

Ray Donovan šetří na zajímavých a dramatický zápletkách, vše totiž dávkuje pouze v po troškách a v náznacích. Ezrův panický strach z Mickeyho by už si zasloužil nějaké hlubší vysvětlení. Nevím, jestli už je to deformace současnou televizní tvorbou, ale celkem bych uvítal i nějaké ty flashbacky z doby Mickeyho největší slávy. Kýžené osvěžení by mohl přinést záhadný agent vyznávající Bronštejnovu metodu uspořádání pracovního stolu a se zálibou v chytání gangsterů. Ray je gangster, říkáte si? Pokud ano, někde se stala chyba, protože zatím to je pouze člověk, který řeší problémy, občas překročí pomyslnou hranici zákona, ale rozhodně to není žádný Tony Soprano. Na příští epizodu se ale těším, ukázky navnadily.

Komentáře

 • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Ray Donovan: Epizoda 2


ikona
Dr.Z
Taťka Donovan vystrkuje růžky a Ray z toho není zrovna nadšený. 

Ray Donovan se ani na chvilku nezastaví. Klienti pořád něco chtějí, šéf nepřestává otravovat a otec začíná dělat čím dál tím větší problémy. Pomalu si totiž obmotává Rayovu rodinu kolem prstu, a to vše za asistence Rayovy manželky. Je to sice trochu tuctová zápletka, ale tady funguje celkem dobře, takže to tvůrcům příliš vytýkat nebudeme. Nevím, jak ostatní, ale mně zatím rodinné trampoty Raye Donovana příliš netáhnou. Co mě naopak baví, jsou případy, které musí Ray se svou partičkou řešit. V těchto momentech si u mě novinka stanice Showtime získává plusové body. Zvláště pak postava Aviho (Steven Bauer) mě v některých scénách baví snad ještě více než samotný Ray, který i ve druhém dílu opět předvedl, že není radno si s ním zahrávat a pokud ho náhodnou chytne rapl, může se spolehnout právě na svého parťáka, že ho srovná.

Na rozdíl od úvodní epizody, v níž na nás tvůrci vysypali všechny zápletky, představili všechny postavy a tak trochu to na nás vypustili najednou, druhý díl už trochu zvolnil. Ne, že by to byla nějaká pomalá rozvleklá nuda, to ne, pořád to má to správné tempo a až na drobné výjimky se od obrazovky neodlepíte. Jak už jsem psal, Rayovy rodinné problémy mě zatím příliš nezajímají. Děti naštěstí příliš prostoru nedostávají, což je vždycky dobře, manželka je zatím asi nejotravnější postava a už v prvním díle jsem doufal, že ji Ray srovná. Z taťky Donovana jde sice strach, ale stále mi chybí nějaká důvody, které by mě nutili se o něho více zajímat.

Ray Donovan je borec a rozhodně se jedná o jeden z nejlepších kousků letní seriálové nadílky. Pokud se pak tvůrci více zaměří na výše zmíněné prvky, trochu více využijí Rayovy bratříčky a pořádně nakopnou postavu Jona Voighta, budeme maximálně spokojeni.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace